Pergole oczami praktyka. Jak doradzać w procesie sprzedaży.

Na polskim rynku z roku na rok  dostępnych jest coraz więcej modeli pergoli tarasowych, stają się one również coraz bardziej popularne i coraz częściej wypierają  markizy tarasowe. Choć wielu polskich dostawców nadal przy produkcji posiłkuje się komponentami z krajów Europy Zachodniej podkreślić należy, że nasze rodzime produkty coraz częściej potrafią z powodzeniem zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Jeśli zaś brakuje rozwiązań rodzimych, ofertę można rozszerzyć o produkty aktywnych na polskim rynku firm zagranicznych.

Pergole możemy podzielić na kilka zasadniczych typów.

  • lekkie
  • segmentowe
  • lamelowe
  • rolowane
  • szklane

Każdy z nich ma swoje unikatowe właściwości, które możemy dopasować do potrzeb klienta i specyfiki tarasu lub ogrodu. Podczas mojego wystąpienia na konferencji Lider Technik Osłonowych chętnie podzielę się swoim doświadczeniem i podejmę dyskusję na temat ujednolicenia nazewnictwa w branży.

Jarosław Żak

Jarosław Żak

Prowadzi firmę WIOLLA oraz stronę internetową pergole.pl

Jeden z najlepszych specjalistów w Polsce w montażach osłon okiennych oraz tarasowych. Jego specjalnością są konstrukcje przy użyciu markiz oraz pergoli.

Dąży do tego, by zastosowane przez niego rozwiązania wiernie służyły jego klientom gwarantując wygodę i zadowolenie. W pracy z klientem słucha i podąża za jego potrzebami, dzięki temu może pochwalić się świetnymi relacjami trwającymi od lat. Aktywnie doradza dostawcom w rozwoju produktów.